myroslava_kuziuk

МИРОСЛАВА КУЗЮК: “ДБАЮЧИ ПРО СЕБЕ, ВИ ДБАЄТЕ ПРО ОТОЧУЮЧИХ”

Минулого тижня в Україні оголосили про запровадження карантину у зв’язку із запобіганням розповсюдженню коронавірусу. Про основні принципи дотримання карантину, організацію дітей під час карантину та профілактичні заходи говоримо з лікарем Академії НФК «Ураган» Мирославою Кузюк.

– Карантин запроваджують в тому випадку, коли йде мова про страхування життя наших людей. Карантин – це обмеження у чомусь. У нашому випадку обмежили скупчення людей в транспорті, в закладах громадського харчування, час перебування в торгових центрах. Тому важливо на даному етапі дотримуватись рекомендацій як дорослим, так і дітям. Перебувати в основному в тих приміщеннях, де вони проживають і відмовитись від прогулянок. Ймовірність контакту між хворою людиною і здоровою є менш ймовірним, коли людина самоізолюється в приміщенні.

Ми не можемо знати наперед чи є заражені даним коронавірусом чи це звичайний грип. Адже симптоматика надзвичайно подібна і щоб її диференціювати потрібно робити спеціальні тести, які знаходяться у відповідних медичних закладах. Тому дотримуватись карантинних принципів надзвичайно важливо, щоб берегти себе та оточуючих.

– Діти, зазвичай, ставляться до карантину як до позачергових канікул.
– В першу чергу батьки повинні пояснити дітям, що таке карантин, чому встановленні обмеження, чому вони не повинні виходити на вулицю, чому потрібно використовувати антисептики та інші профілактичні засоби. Потрібно усвідомити, що чим швидше ми зрозуміємо всю серйозність ситуації, тим швидше подолаємо дану недугу і вийдемо з цієї ситуації.

В більшості випадків діти не розуміють, що таке карантин і не до кінця можуть оцінити наскільки серйозною є ситуація як в Україні, зокрема, на Івано-Франківщині, так і в цілому світі. Батькам рекомендуємо утриматися від надмірного перебування на вулиці. Адже, як ми знаємо, вірус може проявлятись не лише в старших людей, а й в діток в залежності від імунної системи. Дане захворювання може перебігати в різних ступенях – хтось може перенести легко і вилікуватись протягом 5-7 днів, хтось переносить гірше і може отримати важкі ускладнення.

Розумію, що на даний час батькам складно впоратись з дітьми вдома, адже вони не задіяні ні у секціях, ні в школі. Але враховуючи дану ситуацію використовувати потрібно всі засоби, які є вдома, щоб обмежити перебування дітей на вулиці.

До прикладу, залучити фізкультуру та спорт, які підуть на користь власному здоров’ю. Зараз є можливість переглядати різного роду тренінги в інтернеті, можна використовувати дистанційне навчання. Також важливий і тісний контакт тренера з юними спортсменами – в онлайн-режимі, телефоном, скайпом, тощо. Тренер може давати рекомендації щодо виконання тих чи інших вправ в домашніх умовах. Спорт не потрібно залишати в будь-якому випадку, ми повинні підтримувати ту форму, яку ми здобули до цього часу.

Також можна скласти режим роботи дитини протягом дня з використанням вправ, дистанційного навчання. Тобто, дитина прокинулась, виконала певний комплекс вправ. Далі почитала, повчилась, пограла в настільні ігри. Потім знову виконала вправи. Дітям потрібно організовувати день, адже без планування складно буде досягти результату.

– Яких профілактичних рекомендацій слід дотримуватись вдома?
– Вдома рекомендують проводити часте вологе прибирання. Обов’язково провітрювання приміщень, часте миття рук, миття підлоги, підвіконників із застосуванням хлорних розчинів, яке варто робити раз чи двічі на день. Також використовувати антисептики, де вміст спирту більше 60%.

Якщо є якісь перші симптоми ГРВІ, нежить, легенький кашель, то потрібно одразу ізолювати таку особу в окрему кімнату. Використовувати окремий посуд, рушники, тощо. Найкраще і найбільш основне – це часте миття рук. В першу чергу потрібно подбати про самого себе. Дбаючи про себе – Ви дбаєте про оточуючих.

– А як щодо тих, хто має вдома домашніх улюбленців?
– Є версія, що даний вірус може передаватись до людини через тварин, в тому числі і домашніх, на кшталт, собак та котів. Якщо тварина проживає в квартирі, то ви так чи інакше матимете контакт з нею. Після прогулянок з домашніми улюбленцями потрібно обов’язково помити лапки, за шерстю побризкати спреєм зі вмістом спирту і, знову ж таки, часто мити руки, адже це першочерговий захист для себе самого.

Рекомендації щодо профілактики захворювання:

– проводити наскрізне провітрювання приміщень та проведення вологих прибирань із використанням дезінфікуючих засобів у приміщеннях;
– проводити регулярну обробку рук спиртовмісними засобами та/або мити їх з милом;
– дотримуватись правил респіраторної гігієни (при кашлі та чханні прикривати рот і ніс одноразовою серветкою, обробляти руки антисептиками);
– користуватись одноразовими масками, проводити їх заміну як тільки вони стануть вологими чи забрудняться;
– очищати і дезінфікувати поверхні до яких часто торкаєтесь (до прикладу, дверні ручки, тощо).

Дотримуйтесь цих простих правил і будьте здорові!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *