ШІСТЬ ПОМИЛОК У ХАРЧУВАННІ ЮНОГО СПОРТСМЕНА

В рамках співпраці Академії НФК «Ураган» та польської агенції EmSport ми продовжуємо рубрику пізнавальних статей про спортивну методику, психологію та здоров’я футболістів. Наступний матеріал – про найпоширеніші помилки у харчуванні та їх наслідки для дитячого організму.

1. Вихід з дому без сніданку

Це найпоширеніша помилка! Якщо тіло спортсмена працювало всю ніч (оскільки організм працює і в вночі), то не позбавляйте його їжі вранці. Не виснажуйте його сильно, тим більше, що зранку на тренуваннях потрібно багато енергії. Сніданок – це вихідна точка дня!  Ви йдете на пробіжку, на ходу п’єте каву, доїдаєте вчорашній бутерброд, тому не дивуйтеся, що ваша дитина робить так само. Для неї ви приклад, тому формуйте звичку сідати за стіл. Прокиньтеся на півгодини швидше, і насолоджуйтеся сніданком. Дозвольте своєму спортсмену вибрати, що він хоче їсти, але в жодному випадку не нав’язуйте свою думку.

2. Брак води впродовж дня

Коли дитина в школі, то часто єдиним напоєм, який вона п’є – солодкий фруктовий сік і банка коли. На жаль, це не буде хорошим джерелом гідратаціі, тому замість додаткових доз цукру у спортсмена повинна бути пляшка мінеральної води. Фізична активність зумовлює втрату електролітів, тому, якщо не поповнювати баланс води, то це відображатиметься на організмі.

3. Солодощі замість здорового перекусу

Солодощі – калорії, які не живлять організм так, як він цього потребує. Їжа потрібна організму для регенерації та енергії, це як паливо для машини. Уявіть, ви маєте Porsche, ви б заправляли його чим попало, чи все-таки обрали б якісне пальне? Більшість вівсяних пластівців, які доступні в магазинах, містять велику кількість цукру та консервантів, тому краще вибрати домашню кашу з медом, ніж пластівці відомої марки.

4. Занадто мало калорій у співвідношення до витраченої енергії

При збільшенні фізичної активності, потреба в поживних речовинах також зростає. Важливо збільшити кількість та якість їжі.

5. Їжа на ніч

Протягом дня дитина не встигає пообідати, тому що навчання, позакласні заходи… Повернувшись додому, о 20:30, починає їсти все, що під рукою, плюс повноцінний обід, який мама поставила на стіл. А це найгірше! Коли ми їмо занадто багато, організм не може впоратися з травленням, і це призводить до проблем з шлунком, і відкладення зайвих жирів.

6. Перероблені продукти, в яких багато хімії

Молочні і бананові йогурти, готові пудинги та сири здаються здоровими, але насправді у них є багато речовини «E» та цукру, що не потрібно дитині. Кетчупи, готові соуси або какао також містять консерванти, тому не забувайте читати етикетки та вживайте продукти, які найменше оброблені.

Джерело

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *