Історія

«…мати сильну команду, але не мати дітей, які ростуть, прагнуть і згодом досягають такого ж рівня – це неправильний шлях…»

О. Бубен

За рішенням президента клубу НФК «Ураган» Олександра Бубена 28 вересня 2016 року на основі дитячо-юнацької секції НФК «Ураган» було створено  Академію НФК «Ураган», як самостійну юридичну організацію. Засновником Академії стали Народний футбольний клуб «Ураган» та благодійний фонд «Футбольні таланти».

Від ідеї до втілення

фото1

Ідея створення власної школи, яка б готувала резерв для головної команди клубу, виникла наряду з самою ідеєю про клуб і про команду. Вже тоді, обговорюючи питання розвитку клубу, було чітке розуміння про необхідність такого кроку. Але, разом з тим, було розуміння і того, що цим резервом мають бути мешканці прикарпатського краю. Питання підготовки резерву, на момент початку діяльності секцій, не було найголовнішим. Найголовнішим, на той момент, було залучення молоді і в більшій мірі дітей  до занять у секціях, щоб сформувати у них необхідну «футзальну» основу  для подальшого формування футзалістів.

фото2

На початку 2000-х років футзал, як вид спорту, суттєво поступався у популярності футболу, а для франківців взагалі був новим і незвіданим.

                                                            Володимир Слободян

слободян

«Першочергово потрібно було усвідомити та бути налаштованим на те,що треба буде багато чого «ламати». На рівні власного розуміння відмінності у техніці та тактиці гри сприймались не складно, а от в процесі навчання дітей ці відмінності давались дуже важко. Було не достатньо розповісти та показати, було необхідно «зламати» типові стереотипи. Дитина повинна була розуміти чому виконувати той чи інший технічний прийом у незвичний, на даний момент, для неї спосіб є необхідною умовою для подальшого вдосконалення.»

Об’єднавшись однією метою вся ураганівська сім’я розпочала втілювати задуми в життя. Так у 2003 році і з’явилась перша юнацька група – діти 1990 року народження. Формування та забезпечення навчально-виховного процесу  було довірено тренерам Слободяну Володимиру та Данилишину Івану. Вони мали відповідну фахову освіту та досвід роботи. Якщо робота навчально-виховного та тренувального спрямування була не новою, то перебудування у тактико-технічному напрямку були значними, а точніше починалась «з нуля».

unnamed Іван Данилишин

«Слід зазначати, що на початку нам було складно. Я дякую Володимиру Ярославовичу, який допоміг мені пройти це все, адже для нього молодше покоління було ближчим, бо він уже працював з ними, а для мене-чимось новим. Ми починали з нуля, це зараз мені легко,пропрацювавши 15 років, я набрався досвіду, та ще й всі знають мою специфіку навчання і це уже простіше, а тоді я важко вишукував підхід до кожної дитини».

Після першого року роботи у тренерів з’явилась впевненість у власних силах і робота «закипіла». Наступні 2 групи були сформовані з школярів 5 класу, які мали певні здібності, а головне бажання освоїтись у новому для них виді спорту. Були і такі діти, які займались у ДЮСШ і відвідували тренування  у секції клубу. Для більш зручної роботи  клуб заручився співпрацею з ДЮСШ №3 м. Івано-Франківська, що дало змогу не лише налагодити системну роботу секцій, а й вправно поєднати змагальну діяльність: зимою – футзал, а літом – футбол.

69262364_677327219435398_7791572979959201792_n

Юрій Костишин

«Не буду приховувати – було надзвичайно складно і не звично. Зараз, іноді, я повертаюсь до цієї практики, коли потрібно замінити наших тренерів за їх відсутності і хочу сказати, що мені це дуже подобається. Контрастом було й те, що в головної команди все точно, злагоджено і навіть ті ж тренування розпочинаються, зазвичай, в один і той самий час, ніхто не запізнюється і не шукає виправдань. З дітьми ж специфіка інша: школа, добратись на тренування, встигнути поїсти… На 1 вересня їх буває по 20, а до нового року ледве залишається 12. Але мені приємно працювати з ними, хоча б через те, що у кожного своя індивідуальність, яку треба розкривати і до кожного шукати свій особливий підхід».

Так у тісній співпраці продовжився розвиток секцій клубу. Щороку дітей, які мали бажання тренуватись у секціях клубу ставало більше, тому питання дитячих тренерів набувало актуальності.

Тренер – це не просто фахівець, який має відповідну освіту, знання з футзалу та вміє показати техніку виконання того чи іншого прийому, а той поводир у світі спорту, і зокрема футзалу, який допомагає дитині і зрозуміти, і навчитись, і вибрати те, що буде для неї найкраще. Тому до вибору дитячих тренерів керівництво клубу від самого початку віднеслось серйозно. Таким чином тренерський склад секції клубу поповнили дитячі тренери Ткачук Михайло, Скіцко Іван, Мельниченко Дмитро.

фото3

Участь у футзальних змаганнях Всеукраїнського рівня, різноманітні турніри з футзалу, перемоги та інші здобутки, і, найголовніше, визнання в Україні спонукали до нових кроків і звершень. Накопичений досвід, впевненість у власних силах та бажання розвиватись штовхали керівництво клубу до чергового відповідального кроку.

фото4

Новий рівень

Бачення і розуміння у створенні Академії, як окремої структури у складі клубу та самостійної юридичної організації було сформовано вже на початку 2015 року. Реалізація даної мети передбачала не лише реєстрацію Академії як самостійної юридичної особи, а й наявність власної розробленої системи підготовки. Власною системою підготовки передбачено те, що кожен вихованець Академії оволодівав технікою гри у футбол, футзал та пляжний футбол. Разом з тим, націлюючись на високу якість навчально-тренувального процесу, велика увага приділяється забезпеченню належних умов в яких будуть тренуватись та виховуватись спортсмени Академії. Для цього було зроблено значні зусилля у формуванні спортивної бази, яка вже сьогодні функціонує на високому рівні і продовжує розбудовуватись. Невід’ємною частиною розвитку Академії є висока кваліфікація менеджменту та тренерського складу. Участь у спеціалізованих тренінгах, семінарах, ліцензування є необхідною вимогою для кожного працівника Академії.

Олександр Бубен

president_buben

«Ми маємо свою філософію, бачення розвитку клубу, і, відповідно, ставимо перед собою цілі і завдання. А це означає, що ми визначили для себе певну відповідальну роль у суспільстві і полягає вона у тому, щоб за допомогою футболу робити світ цікавим, націю здоровою, а людей щасливими. У нас є бачення гри, яку ми хочемо демонструвати на найвищому рівні, і саме такій грі повинні навчатись наші вихованці від самого початку. Так, відповідно, повинні бути налаштовані і всі наші тренери від дитячо-юнацького до професійного. Нам потрібні тренери, які, можливо, ще не зовсім професіонали, але готові вчитись і бути відкритими до всього нового. На перших етапах підготовки потрібно мати велике серце, вміти розуміти дитину на рівні батьківства, іноді бути суворим. Ми вчимо дітей бути не тільки спортсменами-професіоналами, а й сприяємо їм у життєвому визначенні, у подоланні труднощів і важливо, щоб наші тренери, окрім батьків, допомагали нашим вихованцям бути сучасними, етичними розвиненими особистостями.»

Найвищий рівень діяльності Академії НФК «Ураган» – це чітко побудована система підготовки, без недоліків, яка генерує досить якісний продукт – спортсмен-професіонал, який, в першу чергу, поповнює лави команд клубу, а надалі – інші футбольні чи футзальні клуби України, Європи, Світу.